• Odwiedziny: 561957

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją, który przypada w dniu 23 lutego, przedszkolaki oraz uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w zajęciach, prowadzonych przez szkolnego psychologa. Podczas zajęć w przedszkolu zostały omówione emocje, które mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Dzieci czynnie brały udział w pogadankach, analizowały sytuacje społeczne jak należy się zachować, aby opanować złość i gniew.

Uczniowie klas I-III omówili zagadnienie depresji i jej wpływu na funkcjonowanie człowieka. Analizowały zmiany zachowania się człowieka z objawami depresji na podstawie bajki „Pies Depresja”. Uczniowie klas starszych zostali zapoznali z pojęciem depresji i jej objawami. Uświadomiono uczniom, że zdrowie psychiczne nie jest stałe – trzeba o nie dbać. Uczniowie podczas pracy grupowej analizowali przypadki uczniów z objawami depresji. Omawiano również kwestie, gdzie szukać pomocy, do kogo zwrócić się o pomoc. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Klasa VII uczestniczyła w scenkach- jak rozmawiać z osobą z podejrzeniem depresji. Była to też okazja do dyskusji.

Na podsumowanie wykonano informacyjną gazetkę szkolną dla dzieci i rodziców.

Zapamiętaj!

Nie lekceważ objawów jeśli u Ciebie występują. Powiedz o nich rodzinie, przyjacielowi, wychowawcy, pielęgniarce szkolnej. Zgłoś się do psychologa, pedagoga. Na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże. Nie jesteś sam!

Psycholog szkolny