PODSUMOWANIE KONKURSU KLASA I

PODSUMOWANIE KONKURSU ,,SZKOLNE PRZYGODY SŁODZIAKÓW'' KLASA I

W październiku klasa I przystąpiła do konkursu edukacyjnego ,,Szkolne Przygody Słodziaków'', którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III.

Klasa I miała za zadanie stworzyć ,,Magiczne Drzewo Gangu Słodziaków'', przy którym przez cały październik wychowawczyni czytała dzieciom książkę o przygodach Gangu Słodziaków.

Pod Magicznym Drzewem dzieci zbudowały borsuka oraz jego norkę z materiałów nadających się do recyklingu.

Kolejną aktywnością, w której brała udział klasa I było wspólne budowanie ,,ścieżki sensorycznej'' z różnych elementów środowiska leśnego takich jak: igliwie, suche liście, szyszki, żołędzie, kora, sucha trawa, ale także z materiałów nadających się do recyklingu czyli pogniecione gazety, plastikowe butelki, brudne tworzywa sztuczne itp. Każde dziecko miało za zadanie przejść przez całą ścieżkę sensoryczną, a następnie podzielić się z innymi uczniami swoimi wrażeniami oraz odczuciami.

Wszystkie aktywności sprawiły dzieciom dużo zabawy, satysfakcji, zadowolenia, ale przede wszystkim przypomniały jak należy dbać o środowisko, a także zmobilizowały do codziennego, systematycznego czytania oraz rozbudzania pasji do odkrywania literatury dziecięcej.