Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Gang Słodziaków

W październiku uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami, przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Akcja przeprowadzana jest przez sieć sklepów Biedronka. Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Otrzymaliśmy do biblioteki książki, maskotki i dzienniczki czytelnicze, które mają inspirować dzieci do codziennego czytania. Przeprowadzane są też różne zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej, które mają wzmocnić potrzebę czytania. Dzieci uczestniczą również w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach ekologicznych, by obudzić w nich odpowiedzialność za środowisko naturalne.