Zespół Szkolno-Przedszkolny w Konarach

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Konarach

63-910 Miejska Górka

Konary 56

Tel: (65) 547-77-95

 

E-mail: zskonary@wp.pl

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 561670
    • Do końca roku: 231 dni
    • Do wakacji: 38 dni
  • Kalendarium

    Wtorek, 2024-05-14

    Imieniny: Bonifacego, Julity

  • Kartka z kalendarza

klasa II

22.06.2020r.

Temat: Święci pokazują Jezusa 

Jesteśmy w rodzinie Bożej i dlatego chcemy być podobni do naszego Ojca. Pan Bóg kieruje do nas takie słowa: Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty! (Kpł 11, 44)

Pamiętaj święty to taka osoba, która jest przyjacielem Pana Jezusa.

Teraz przeczytaj poniżej wraz z rodzicami opowiadanie o świętym:

W pewnym mieście żył sobie mały Święty. Mieszkał w całkiem zwyczajnym bloku, w całkiem zwyczajnej rodzinie i chodził do całkiem zwyczajnej szkoły. Wszystko, co robił, było tak bardzo zwyczajne, że nikt nie pomyślałby nawet, że jest on nadzwyczajny i Święty.

A wiecie dlaczego był taki nadzwyczajny? Ponieważ bardzo kochał Pana Jezusa i był Jego najprawdziwszym przyjacielem. Każdego dnia starał się żyć tak, aby Pan Jezus nie musiał się smucić, lecz żeby sprawić Mu jak najwięcej radości.

Rano wstawał, nie grymasząc, witał się z Jezusem, mówiąc pacierz, jadł grzecznie śniadanie i wychodził razem ze starszym bratem do szkoły. Podczas lekcji słuchał uważnie tego, co mówi nauczyciel, a podczas przerwy bawił się wesoło z innymi dziećmi. Nikomu nie dokuczał i nikogo nie przezywał. Kiedy ktoś potrzebował pomocy, Święty zawsze mu jej chętnie udzielał. Był miły, koleżeński i uprzejmy dla każdego, lubili go więc szczerze wszyscy przyjaciele i znajomi. Nie było osoby, która nie chciałaby pograć ze Świętym w piłkę, pobawić się w czasie przerwy albo porozmawiać w drodze ze szkoły.

Kiedy Święty wracał do domu, odrabiał zadaną pracę domową, pomagał mamie, wynosząc śmieci i zmywając naczynia, a potem wychodził na podwórko pobawić się z innymi dziećmi. Zawsze był uśmiechnięty i radosny, nigdy na nikogo się nie gniewał i nie chodził z nosem spuszczonym na kwintę, nawet wówczas, gdy przydarzyło mu się coś przykrego.

Pewnego razu zdarzyło się, że mały Święty bawił się z przyjaciółmi na placu zabaw przed blokiem. Wdrapywali się na drabinki i wyobrażali sobie, że są to ogromne, wysokie góry z ośnieżonymi szczytami. Święty wpadł na pomysł, że po górach dobrze jest wspinać się, podpierając się na specjalnych kijkach i znalazł sobie dwa równe, proste patyki, które doskonale nadawały się do tego, by udawać górskie kijki. Pomysł spodobał się innym dzieciom i rozpoczęło się wielkie poszukiwanie patyczków. Gdy już każde z dzieci miało swoje własne, okazało się, że patyki jednego z chłopców są dużo brzydsze i krótsze niż patyki Świętego. Chłopcu nie spodobało się to wcale i w złości połamał kijki Świętego.

Mały Święty zasmucił się głęboko i miał ochotę głośno krzyknąć na kolegę, który w tak niegrzeczny sposób zepsuł mu dobrą zabawę. Zastanowił się jednak chwilkę, zajrzał w głąb swojego serduszka, gdzie mieszkał Jezus i zapytał, co On by zrobił. „Przebaczyłbym mu" - szepnął Jezus cichutko i wyjaśnił: „Ten chłopiec tak naprawdę nie chciał cię skrzywdzić, po prostu ogarnął go wielki żal, że nie potrafił znaleźć tak doskonałych patyczków jak twoje".

Święty pokiwał ze zrozumieniem głową i zwrócił się do chłopca:

  • Chodź, pomogę ci znaleźć kijki równie dobre jak moje. Razem będzie nam łatwiej i na pewno wyszukamy coś szczególnie fajnego.

  • Naprawdę? - zdziwił się chłopiec, który był pewien, że Święty będzie na niego strasznie zły i obrazi się albo nawet zechce połamać jego patyczki. - Nie gniewasz się na mnie i chcesz mi pomóc?

  • Oczywiście - odparł Święty. - Każdemu zdarza się czasami wpaść w złość lub zrobić coś głupiego. Nie oznacza to, że powinniśmy się zaraz mścić i być dla siebie wrogami. Dużo lepiej jest żyć w zgodzie.

  • Masz rację - zgodził się chłopiec. - Chętnie zostanę twoim przyjacielem. Do tej pory nigdy nie spotkałem kogoś równie dobrego i szlachetnego jak ty. Przepraszam za to, że zniszczyłem twoje kijki i obiecuję nie robić tak więcej.

  • To wspaniale! - ucieszył się mały Święty. - A teraz chodź, poszukamy razem czegoś wyjątkowo wspaniałego!

I chłopcy pobiegli razem, a Jezus ukryty w serduszku Świętego powiedział zadowolony:

Brawo, mój mały święty przyjacielu. Ja na twoim miejscu postąpiłbym tak samo.

Sprawiłeś mi dziś wielką radość i zyskałeś nowego, wiernego przyjaciela!".

Odpowiedz na pytania:

  1. Kim był Święty ?

  2. Dlaczego wszyscy lubili Świętego ?

  3. Jak zachował się Święty podczas zabawy z kolegą?

Zadanie:

Poproś rodziców, aby opowiedzieli ci o twoim świętym patronie, albo o świętym patronie naszej parafii., a ty narysuj jego portret i podpisz.

 

28.05.2020r.

Pan Jezus i dzieci wg. Ew.św. Marka. (plik do pobrania)

 

22.05.2020r.

Dzień Matki – Dla mojej mamy. (plik do pobrania)

13.05.2020r.

Katecheza z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (plik do pobrania)

 

 

 Piątek 17.04.2020r

Edukacja polonistyczno-społeczna:

T. Nasza aktywność:czytamy różne komiksy i tworzymy swój własny komiks

  • przygotowanie projektu własnego komiksu

    Edukacja społeczna:

    T: Samodzielne tworzenie komiksu wg własnego pomysłu przenoszenie na formę obrazkowo-tekstowa znanej baśni lub opowiadania lub tworzenie całkowicie samodzielnego tekstu

  • dokonanie wyboru tematu komiksu

  • omówienie sposobu wykonania

    Edukacja matematyczna:

    T. Możenie i dzielenie w zakresie 30

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze: s.34-35 - praca samodzielna ucznia w czasie lekcji on-line

  • będziemy doskonalić technikę możenia i dzielenia, układać zadania tekstowe do ilustracji

  • dopełnianie parzystej liczby do 10

     Zadanie domowe:

  • ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych:

  • układanie zdań z czasownikiem s. 55

wychowanie fizyczne

TEMAT ZAJĘĆ: Zabawy i ćwiczenia z kijem do unihokeja.                                                    

Uczeń: doskonali kozłowanie, wykonuje zmianę ręki kozłującej, potrafi wykonać proste ćwiczenia z kijem,  kształtuje koordynację. Uwaga! Używamy bezpiecznego kija np. plastikowego odkręconego od mopa, lub miotły

Zacznij od solidnej rozgrzewki: skłonów, krążeń, podskoków, wymachów. 

 1.Krążenia piłki wokół tułowia, skłon tułowia z piłką w przód, w rozkroku – toczenie piłki po ósemce między nogami; siad prosty, toczenie piłki przed sobą o nogach prostych, za nogami i za plecami, przeskoki przez piłkę obunóż; podrzut piłki do góry, chwyty i podrzut piłki

2.Kozłowanie piłki po dowolnych liniach ze zmianą ręki.

3.Slalom z kozłowaniem między dowolnymi przedmiotami.

4.Za pomocą kija prowadzimy dowolna piłkę w wybranym kierunku.

5. W odległości ok. 3 m stoją plastikowe butelki. Dzieci starają się zbić piłką przy pomocy kija  postawione butelki. Po każdym zbiciu stawiamy butelki na nowo.

POWODZENIA!

język angielski

Drodzy uczniowie przypominam o naszej lekcji on-line, która odbędzie się na grupie „Angielski klasa II” na Skype. Nie wszyscy mają założone konta. Bardzo proszę żeby założyć je do końca weekendu i zaprosić mnie do kontaktów. Oczywiście można korzystać z konta kogoś z rodziny np. rodzica, starszego rodzeństwa.  Dopiero gdy będziemy mieć wszystkich dostępnych ustalimy termin spotkania.

Przed świętami wielkanocnymi prosiłam o wykonanie ćwiczeń z nowym słownictwem tematycznym  Zeszyt ćwiczeń strona 38 zadanie 1 i 2. Z pomocą rodzica zrób proszę zdjęcie pracy i prześlij na mój Messenger. Jest to zadanie na ocenę.

Pozdrawiam, MR

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czwartek 16.04.2020r

Edukacja polonistyczno-społeczna:

T. Jak możemy spędzać czas wolny. Tworzenie krótkich opowiadań zawierających wiele czasowników.

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 - s.30-31

  • czytanie z podziałem na role – praca w grupach, lekcje  on-line

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne s. 60

    Edukacja muzyczna

    T. Wprowadzenie pauzy ćwierćnutowej. Nauka piosenki ”Wiosenna poleczka"

    https://www.youtube.com/watch?v=Zo15eetAJZY – „Wiosenna poleczka”, posłuchaj, zaśpiewaj

    https://www.youtube.com/watch?v=0yAHk5kK854

    poznacie wartość pauzy ćwierćnutowej

    https://www.youtube.com/watch?v=dK7g7-GJkMA – obejrzyjcie tylko 13 minut, inny sposobów wyjaśnienia wartości nut i pauz

    UWAGA: Proszę o informacje czy zadanie zostało wykonane.

    Domowniczek: s.29

wychowanie fizyczne

T: Ćwiczenia równoważne z różnymi przyborami.    

 Uczeń: kształtuje zdolność równowagi, utrzymuje prawidłową postawę ciała. Rozgrzewka: krążenia ramion w przód; krążenia ramion w tył; starają się dotknąć kolanami klatki (skip A); uderzają piętami o pośladki (skip C); marsz na czworakach, skręty, krążenia bioder. Wykonaj 12 podskoków w miejscu, co 3 skok dzieci starają się dotknąć kolanami klatki piersiowej. Marsz po prostej z książką na głowie; marsz jak wcześniej dodatkowo z trzymaniem piłki oburącz przed sobą; to samo, tylko podrzuty piłki oburącz; to samo, tylko podrzuty piłki z prawej do lewej ręki. Postaraj się zaprosić kogoś do zabawy. W dwójkach naprzeciwko siebie: stanie na jednej, lekko zgiętej nodze, podania piłki oburącz na boki, lekko w górę, lekko w dół; to samo – na drugiej nodze; trzymanie piłki oburącz nad głową, stanie na jednej nodze, skłon tułowia w przód jak do pozycji jaskółki, wyprost i podanie do drugiej osoby, która wykonuje tę samą czynność; rzuty maskotką do drugiej osoby, która stoi na jednej nodze i łapie. Życzę udanej zabawy, zawsze możesz zmienić ćwiczenie i przybory w zależności od możliwości. Podziel się wrażeniami, przez maila, messenger.

religia od 16 – 26 kwietnia 2020 r.

8. Pan Jezus mówi nam o chlebie

Katecheza 39

Karty pracy 46.

9. Eucharystia – pokarm na życie wieczne.

Katecheza 40.

Karty pracy, str. 47.

10. Co dokonuje się podczas sprawowania  Mszy św. ?

Katecheza 41.

Karty pracy, str. 48.

11. Spotkanie ze Zmartwychwstałym

Katecheza 42.

Karty pracy, str.49.

Kolorowanka, załącznik nr.3 (na dole strony)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Środa 15.04..2020r

T. Nie warto tracić czasu – czytanie komiksu o wynalezieniu lekarstwa na nudę Wprowadzenie czasownika na podstawie pytań: co robi?co się z nim dzieje?

Zapoznam się z komiksem pt.:” Tymek i Mistrz..”

Utrwalę pisownie z ó niewymiennym

Nauczę się wyróżniać wyrazy, które określają czynność, są czasownikami

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 - s.30-31

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne s. 58-59

    Edukacja matematyczna:

    T. Wprowadzenie metra jako jednostki pomiaru

    Będziesz wykonywać pomiary różnych przedmiotów i prawidłowo zapisywać wynik pomiaru

    ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:-s.33

    Edukacja matematyczna:

    T: Dzielenie w zakresie 30

    wykonasz praktyczne ćwiczenia w dzieleniu

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:s. 35

    Edukacja techniczna:

    T: Ciasteczka z masy solnej

  • poznasz prace cukiernika

  • wykonasz ciasteczka z masy solnej wg ustalonej kolejności czynności

  • będziesz je ozdabiał wg własnego pomysłu

  • zadbasz o ład i porządek w miejscu pracy

    UWAGA:

  • po wykonaniu pracy przyślij zdjęcie

  • zamiast masy solnej możesz zrobić normalne ciastka, takie do zjedzenia!

    Domowniczek: s.28

    Do zobaczenia na lekcjach online:)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Środa 08.04.2020r

1. Edukacja polonistyczno-społeczna:

T: Wielkanocne zwyczaje

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Wtorek 07.04.2020r

1. Edukacja polonistyczno-społeczna:

T: W kuchni prac wre – potrawie czytać.

Rozmowa nt pracy w kuchnie , bezpiecznego posługiwania się narzędziami i urządzeniami kuchennymi

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 s.28-29

    Czytanie głośne tekst wiersza "Pewien pieróg" z właściwą dykcja i intonacja – praca na lekcji online, w grupach

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne: s.55-57 – praca w czasie lekcji online w grupach

  • ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych s. 54

    2. Edukacja plastyczna:

    T. Ozdoby świąteczne – technika dowolna

    -potrafię wykorzystywać różnorodne materiały do ozdabiania

    -potrafię wykonać zdanie wg instrukcji

    Propozycja wykonania: kolorowanka -jajko wielkanocne albo baranek

    https://www.e-kolorowanki.eu/wielkanoc-kolorowanki/pisanka-i-zajac-wielkanocny/

    https://ekodziecko.com/baranek-stempel-z-rolki-2

    Proszę przesłać zdjęcia pracy na messengera. Powodzenia. Udanej zabawy.

    Samouczek: s.2:  utrwalamy pisownię zakończenia -uje

    wychowanie fizyczne

    T:Podskoki obunóż/Ćwiczenia równoważne

    Zadbaj o właściwą postawę ciała, kiedy tylko możesz prostuj się. Wykonaj kilka ćwiczeń, jeśli nie masz piłki użyj poduszki:

    -podrzucamy piłkę jak najwyżej i staramy się jak najwięcej razy klasnąć w dłonie

    -wyrzut piłki do góry, przysiad dotykamy dłońmi podłogi i łapiemy opadającą piłkę

    -wyrzut piłki do góry, obrót dookoła własnej osi i chwyt piłki

    -podskoki obunóż nad piłką

    -stajemy w rozkroku toczymy po parkiecie piłkę między nogami wykonujemy tzw. „ósemkę”

    -stoimy piłka w wyciągniętych rękach w przód, staramy się spacerować po linii

    -ćwiczenie jak wyżej lecz piłka trzymana w wyciągniętych ramionach w górę

    Warto wykorzystać  kogoś z domowników do oceny postawy ciała i pomocy. Jeśli chcesz poćwiczyć więcej polecam:

    https://youtu.be/1WzUHG-E5ak

    Zajęcia kształtujące kreatywność

    Witam!

                Z okazji Świąt Wielkanocnych wykonajcie kartkę z życzeniami świątecznymi lub pisankę wielkanocną,która będzie ozdobą stołu.

    Pozdrawiam i życzę Wam Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych

    Grażyna  Balcerek

    język angielski

    Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, dlatego w tym tygodniu poznasz słownictwo związane z Wielkanocą. Proszę obejrzyj nagranie i powtarzaj nowe słowa:

    https://www.youtube.com/watch?v=ANyXUJ3esWE

    Teraz przejdź na sam koniec podręcznika, tam na stronie  znajdziesz lekcje dotyczącą Wielkanocy.

    Masz jeszcze chęci na coś więcej? Tutaj znajdziesz piosenkę o wesołym zajączku, który zachęca nas do pomalowania pisanek i podzielenia się nimi z bliskimi podczas wielkanocnego śniadania. Posłuchaj i spróbuj z nim śpiewać.

    https://www.youtube.com/watch?v=9xdu7eoVt0k

    Happy Easter! – Szczęśliwych świąt Wielkiej Nocy! 

     -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniedziałek 06.04.2020r

1. Edukacja polonistyczno-społeczna:

T: W kuchni prac wre – gromadzenie czasowników, poprawna pisownia czasowników w zakoczeniach -uje. Święta coraz bliżej...

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 s.28-29

    - s.24-25 Potrafię przeczytać tekst wiersza "Pewien pieróg" z właściwą dykcja i intonacja, wyszukuje wyrazy oznaczające czynność, potrafię pisać czasowniki z zakończeniem -uje

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne: s.54-55

  • potrafię uzupełnić przepis na pyszne kotleciki, potrafię prawidłowo pisać wyrazy z zakończeniem -uje

  • ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych ---------------

    2. Edukacja matematyczna:

    T. Mierzenie za pomocą linijki

  • Podręcznik matematyczno-przyrodniczy:s.34

  • Potrafię mierzyć i zapisywać wyniki w centymetrach

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:---------------

    3. Edukacja przyrodnicza:

    T: Krajobraz nadmorski

  • Potrafię wskazać charakterystyczne elementy krajobrazu nadmorskiego

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy: s. 32-33

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:s.32

    4. Zajęcia komputerowe:

    T:Mnożenie i dzielenie z pomocą programu Kalkulator

  • sprawdza wyniki obliczeń za pomocą programu Kalkulator

    Samouczek: s.26

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------

 Piątek 03.04.2020 

T. Czy już potrafisz?, podsumowanie wiadomości

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne cz. 2, kl. 2- s.52-53   - praca samodzielna ucznia w czasie lekcji on-line,

  • utrwalisz tworzenie rodziny wyrazów, tworzenie liczby pojedynczej i mnogiej, określanie zdań:prawdziwe, fałszywe, pisanie cech przedmiotów i zwierząt, pisanie tytułów do ilustracji

  • ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych:

  • utrwalisz zasadę ortograficzna ó,u s. 52-53

    Edukacja społeczna:

    T: Ocena zachowania bohaterów baśni „Kopciuszek”

  • narysuj ilustracje do wybranego fragmentu baśni

    Edukacja matematyczna:

    T. Utrwalenie materiału

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze: s.30-31 - praca samodzielna ucznia w czasie lekcji on-line

  • będziemy doskonalić logiczne myślenie i liczenie, szczególnie w zakresie poprawnego mnożenie i dzielenia

    dodatkowo: przygotuj  na lekcje on-line

  • ilustracje przygotowana na podstawie lektury „Detektyw Pozytywka”,

  •  przygotuj zeszyt w wąską lini

Wychowanie fizyczne

Zadanie 3-  Wymyśl po jednej próbie dotyczącej danej cechy motorycznej (powyżej mój przykład). Podpisz, opisz swoją zabawę, oceniam wkład pracy i zaangażowanie, błędy zdarzają się każdemu, nie kopiuj, nazywaj swoimi słowami. Jeśli masz problem to narysuj pracę dowolną techniką związaną z tematem który omawiałem. Zrób zdjęcie telefonem(poproś starszych o pomoc), wyślij  adambastywf@wp.pl życzę samych 6. Pozdrawiam p. Adam


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czwartek 02.04..2020r

T. Opowiadanie baśni o Kopciuszku

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 - s.26-27 

  • czytanie z podziałem na role – praca w grupach, lekcje  on-line

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne s. 50-51

    Edukacja muzyczna:

    T. Nauka piosenki o wiośnie

  • nauczę się śpiewać piosenka „Żabie kroki”,

    https://www.youtube.com/watch?v=i6jnXanLvuU

    Domowniczek: s.24, zad 1 i 2; s.25 zad. 1

    wychowanie fizyczne

    Zadanie 2-  Wymyśliłem po jednym ćwiczeniu na każdą umiejętność sportowca , wykonaj je, zaproś kogoś do zabawy, oceń w czym jesteś dobry!!                                                                                                                                                               

     SIŁA-pomocuj się na rękę z wybranym domownikiem

     WYTRZYMAŁOŚĆ-  wstawaj i padaj przez 2 minuty (policz ilość powtórzeń)

     SZYBKOŚĆ-podnieś kolejno 10 klocków z podłogi na stół (zmierz czas)

     ZWINNOŚĆ-ustaw dowolne przedmioty, pokonaj prosty slalom omijając je ( zmierz czas)

     

     --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Środa 01.04..2020r. 

T. Opowiadanie baśni o Kopciuszku

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2 - s.26-27 

  • przeczytaj i opisz bohatera baśni oraz jego cechy

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne s. 47 -49

  • nadaj tytuł ilustracjom

    Edukacja matematyczna:

    T. 1./2 Dzielenie liczb

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:s. 30, 31

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze: s.28,29

    Edukacja techniczna:

    T: Robot własnego pomysłu – praca z odpadów

    - dobieranie materiałów do wykonania robota

    - wykonanie robota zgodnie z własnym pomysłem

     Ocena – proszę  zdjęcie  pracy przesłać smsem lub messengerem

    Domowniczek: s.25 zad.2,3,4

    Zapraszam na konsultacje on-line – szczegóły na grupie messengera

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wtorek 31.03.2020r

T: Nasza rodzina to największy skarb

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2  - s.24-25

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne:s.45-47

    Edukacja plastyczna:

    T: Krajobraz mojej najbliższej okolicy - akwarela – proszę wykorzystać odpowiednie barwy do oddania klimatu swojej miejscowości

    Domowniczek: s.23

    s.22 – powtórz zasadę pisowni ó, które wymienia się e i a

 wychowanie fizyczne

 Zadanie 1 – przeczytaj, oglądnij, pomyśl

 Można mieć  bardzo silne mięśnie, ale nie umieć wykorzystać ich siły do wspinania się na linie, można być drobnej budowy i bardzo zwinnie wejść na samą górę. Przy opanowaniu ćwiczenia ważny jest sposób (technika) jego wykonania. Ale żeby ćwiczenie wykonać doskonale należy dużo trenować, wzmacniać mięśnie, dbać o kondycje. Główne cechy fizyczne młodego sportowca to : SIŁA, WYTRZYMAŁOŚĆ, SZYBKOŚĆ, ZWINNOŚĆ.

Oglądnij krótki filmik, zapamiętaj jedno ćwiczenie i postaraj się je wykonać samodzielnie:  https://youtu.be/HjvxrZh_6z0

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 30.03.2020r. 

1. Edukacja polonistyczno-społeczna:

T: Mądry tata pokazuje synowi wszechświat

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2

    - s.24-25  czytanka „Jak tata pokazał mi wszechświat”, udziel odpowiedzi na pytania do tekstu

  • ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych s. 49

    2. Edukacja matematyczna:

    T. Dzielenie liczb przez 1

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:-s.27,

    3. Edukacja przyrodnicza:

    T: Krajobraz nizinny

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy: s.26-29

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:s.26

    4. Zajęcia komputerowe:

    T:Numerowanie w programie Word

  • proszę stworzyć w programie Word listę numerowaną (z zastosowaniem kolejności wykonywanych czynności), np. podczas pieczenia bułek

    Domowniczek:  nauczę się czytać 5 linijek czytanki s.25

    Jutro tj 30.03.2020r. klasa II będzie miała swoje pierwsze  videospotkanie.

Zapraszam godz.10.00

Dziękuję rodzicom i  uczniom za zaangażowanie w przygotowanie do tego spotkania

A. Kołodziej

Czwartek 19.03.2020r

Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz.2, kl.2

    - rozmowa z dzieckiem na temat przysłów i powiedzeń – s.19

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne: s.31

  • piszę- zeszyt do zadań polonistycznych: utrwalenie pisowni wielka literą s.44, utrwalenie pisowni ó, s.45,46

    Edukacja matematyczna:

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:

    -utrwalenie mnożenia, s.20/21

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:

    -przygotowanie do dzielenia s.24/25

    Edukacja przyrodnicza:

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy: s. 22/23

    - wymagane założenie hodowli

    - wykonywanie karty obserwacji+ew. zdjęcie (do oceny po powrocie do szkoły)

    Domowniczek: s.16/17

    Piątek 20.03.2020r

     Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz.2, kl.2

         - s. 20-21, przeczytaj i udziel odpowiedzi na pytania pod tekstem

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne:

  • s. 47,48

     Edukacja matematyczna:

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:

    s.22/23

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:

    Edukacja przyrodnicza:

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy: s. 26-27

  • zadanie 1,s.26

    Domowniczek:s.18/19

Poniedziałek 23.03.2020r

 Edukacja polonistyczno-społeczna:

  • podręcznik polonistyczno-społeczny cz.2, kl.2

      s.20/21 czytanka „Zaczarowana Kredka”, przeczytaj, zadanie 2, 3 na końcu czytanki– wypowiedź ustna

  • ćwiczenia polonistyczno-społeczne:

  • s.36/37

  • s.38 zad.1,

  • s.39, zad.4

    Edukacja matematyczna:

  • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:-----

  • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze: s.24

    Zajęcia komputerowe:

    narysuj: Panią Wiosnę w programie Paint – zrób zdjęcie, z pomocą rodzica przyślij zdjęcie smsem

     Domowniczek: s. 20

     Wtorek 24.03.2020r

      Edukacja polonistyczno-społeczna:

     podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2

    - s.22/23  czytanka „Jak nasza mama zreperowała księżyc”, przeczytaj

     ćwiczenia polonistyczno-społeczne:

     s.40/41   s.42/43

    Edukacja matematyczna:

    • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:

      - s.25, zad 3 i 4 będzie potrzebny zeszyt

    • ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze: s.25, zad 3

      Edukacja plastyczna:

      temat: Oznaki wiosny w przyrodzie – technika kolaż; wykorzystanie różnych materiałów papierniczych i tekstylnych. Ocena – proszę wykonać zdjęcie i przesłać smsem lub messengerem

       Domowniczek: s.21

       Środa 25.03.2020r

       Edukacja polonistyczno-społeczna:

           podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2

       - s.22  czytanka „Jak nasza mama zreperowała księżyc”, przepisz 5 linijek

       •    ćwiczenia: piszę – zeszyt zadań polonistycznych

       •    s.47/48

       Edukacja matematyczna:

       •    podręcznik matematyczno-przyrodniczy:

       - s.25, zad 1 i 2 będzie potrzebny zeszyt

       •    ćwiczenia matematyczno-przyrodnicze:

       -s.25, zad 1,2

      Czwartek 26.03.2020r

      Edukacja polonistyczno-społeczna:

      T : Przymiotniki, opisujemy , za pomocą przymiotnika, jaki ktoś jest lub jakie coś jest

      podręcznik polonistyczno-społeczny cz. 2, kl.2

      • s.76 -77, zad.1 i 2

      • podręcznik matematyczno-przyrodniczy:

        -zadanie dodatkowe ze strony 72 

        Domowniczek: nie ma nic zadane:)

        Piątek  27.03.2020r

        Edukacja polonistyczno-społeczna:

      • T: Jesteśmy twórcami – zabawy z przymiotnikiem

        Do wyrazów podaj jak najwięcej określeń wskazujących na kształt, kolor, wielkość, mate