Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Przedszkolna codzienność w czasie Covid

Aby ograniczyć zakażenia wprowadziliśmy w przedszkolu szereg środków ochronnych. Szczególnie ważne jest w przedszkolu przestrzeganie następujących zasad:

• Myć ręce i dbać o to, aby dzieci nauczyły się dobrych nawyków i sposobów mycia rąk

• Utrzymywać jak najwyższą czystość w przedszkolu

• Regularnie myć zabawki

• Wietrzyć sale i w miarę możliwości przebywać z dziećmi na świeżym powietrzu

• Nadal dbamy o potrzeby dzieci w zakresie fizycznej opieki, oraz zapewniamy wszystkim dzieciom poczucie bezpieczeństwa i przynależności, jak również dobre samopoczucie w przedszkolu. Przytulanie i pocieszanie jest nadal ważne dla dzieci

● Jeżeli dziecko nie czuje się dobrze, ma objawy chorobowe, również łagodne objawy, to nie powinno ono przyjść do przedszkola. Bardzo ważne jest obecnie, aby dziecko przebywało w domu przez co najmniej jedną dobę po ustaniu objawów.

Jeżeli rodzice lub inni domownicy otrzymają pozytywny wynik testu na koronawirus, to nikt z Państwa nie może przyjść do przedszkola.

Jeżeli dziecko poczuje się gorzej w przedszkolu, ma wyraźne objawy infekcji, to musi ono zostać odebrane z przedszkola tak szybko, jak jest to możliwe. Nie jest to nasza złośliwość, a polecenie dyrekcji zgodne z wytycznymi GIS.

Macie rąk jest równie ważne w domu, jak i w przedszkolu. Prosimy umyć ręce przed przyjściem do przedszkola i uczynić to samo od razu po przyjściu do domu. Zalecamy, aby dzieci miały kontakt z niewielkim kręgiem innych dzieci w czasie wolnym i aby najchętniej bawiły się na zewnątrz.

Agnieszka Furman