"JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018r. przyłączyliśmy się ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie pn. „Jak nie czytam, jak czytam”, która zorganizowana została na boisku Szkoły Podstawowej w Konarach o godz. 10:00. Zamierzeniem akcji było ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie przez uczniów w całej Polsce, natomiast celem promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, inicjowanie mody na czytanie oraz zwrócenie uwagi na fakt, iż czytanie powinno być powszechnym zjawiskiem wśród uczniów. Cieszę się, że nasze zaproszenie przyjął pan Marek Stach dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce, dzielnicowy Roman Niwczyk oraz nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Gostkowie. Łącznie w naszej akcji brało udział 234 osoby,a w całej Polsce akcja zgłoszona była w 2494 placówkach. Rozpoczęliśmy nasze spotkanie od głośnego czytania wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, które zaprezentowały panie: Justyna Poleszak – nauczyciel j. polskiego, Monika Ratajczak – nauczyciel j. angielskiego, Grażyna Balcerek -nauczyciel biologii i wychowania fizycznego, Anna Ratajczak – nauczyciel historii oraz pan dzielnicowy Roman Niwczyk. Później nastąpiło ciche czytanie i konkurs „Pięknego czytania”, który największym zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów klas III SP i IV i dlatego w tej kategorii nagrodzone zostały trzy osoby: Lena Felisiak, Amelia Ratajczak i Mikołaj Łuczak, spośród pozostałych klas Hanna Ratajczak i Małgorzata Kołodziej. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i miło spędzili czas. Zobaczcie galerię, to sami się przekonacie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Joanna Krzyżosiak