Wieczornica

13 listopada 2019r. odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona upamiętnieniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili ją piosenkami, wierszami i sceną tematyczną. W spotkaniu uczestniczyli wiceburmistrz Miejskiej Górki pan Adam Bandura, radne gminy pani Teresa Dupiczak i pani Marlena Głowacz – Zelek, kierownik CUW pani Maria Antkowiak, sołtysi pani Teresa Skrzypczak, pani Monika Szydłowska i pan Andrzej Antkowiak, ksiądz Hieronim Murawa, emerytowana dyrektor szkoły pani Lucyna Andrzejewska, Rada Rodziców, Dyrektor i pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, pani Anna Przystańska, pani Paulina Bąk, pani Elżbieta Barabasz, przedstawiciele samorządów klasowych, laureaci konkursów. Zebranych powitała dyrektor pani Anna Pawlak, która nakreśliła cel i tematykę spotkania. Następnie pani Anna Ratajczak wygłosiła referat na temat roli języka polskiego w odzyskaniu przez Polskęniepodległości. Pani Justyna Poleszak podsumowała działania związane z przystąpieniem placówki do VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą Szkoła dla Niepodległej VI organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Jego celem jest wskazanie, jak istotną rolę w wychowaniu w wolności, godności, solidarności oraz kształtowaniu postaw patriotycznych młodego człowieka odgrywa szkoła. Zadania konkursowe przewidują m. in. przeprowadzenie konkursów, uroczystości, debat i udział w formach doskonalenia zawodowego. Pomyślna realizacja gwarantuje przyznanie certyfikatu Szkoła dla Niepodległej. W naszej szkole zadania konkursowe zostały rozszerzone i włączone do realizacji projektu szkolnego pod hasłem Dla Niepodległej. Skupiały się przede wszystkim na roli języka polskiego w odzyskaniu przez Polskę niepodległości i w naszym codziennym życiu. Zorganizowane zostały konkursy: czytania wierszy patriotycznych, pisania listów i kaligraficzny. Ponadto uczniowie wykonywali okolicznościowe plakaty, zakładki do książek, zdjęcia, zmagali się z ortograficznymi zawiłościami w patriotycznych słowach. Nie zabrakło też konkursu wiedzy historycznej.

Laureaci konkursów:

1. Konkurs na samodzielnie wykonaną zakładkę do książki:

1. Inga Pudys

2. Kusztelak Adrianna

3. Julia Kaczmarek

4. Zofia Walczak

1. Konkurs plastyczny Wolność, godność, solidarność, prawa człowieka.

1. Zofia Zielińska

2. Aleksandra Zimna

3. Wojciech Kmiecik

Dyplom i słodycze dla grupy sześciolatków odebrał Franciszek Sobasik.

1. Konkurs fotograficzny dla klas VII – VIII

1. Magda Szafraniak

2. Kacper Szymański

3. Maria Chytrowska

1. Konkurs Ze słownikiem za pan brat

Jowita Kreczmer

V. Konkurs pisania listów

1. Amelia Ratajczak

2. Wiktor Jańczak

3.Oliwia Suchanecka

4. Miłosz Jęsiek

5. Luiza Kubiszyn

Klasa III napisała list do Hansa Christiana Andersena. Dyplom i słodycze dla klasy III odebrała Izabela Pudys.

VI. Konkurs czytania wierszy patriotycznych

1. Marta Idziak