ŚLUBUJEMY! UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 19 listopada 2019 roku uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Konarach złożyli uroczyste ślubowanie. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało Dyplom Pasowania na Ucznia, a także pierwszą w życiu legitymację szkolną.

Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom – ślubowali pierwszoklasiści.

Uroczyste ślubowanie dzieci rozpoczęły wesołym i pogodnym występem artystycznym, przygotowanym pod opieką wychowawczyni pani Martyny Dudkowiak. Po wystąpieniu pierwszoklasiści otrzymali gromkie brawa.

Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała pani dyrektor szkoły Anna Pawlak.

W uroczystości, jak co roku, wzięli udział sołtysi wsi pani Teresa Skrzypczak, pani Monika Szydłowska, pan Andrzej Antkowiak, wychowawczynie z przedszkola pani Katarzyna Kędzia,  pani Alicja Matuszak oraz ksiądz proboszcz Hieronim Murawa. Pierwszoklasistów również wspierały klasy II i III wraz z wychowawczyniami panią Anną Kołodziej, panią Aldoną Szablicką oraz pani katechetka Ewa Filipiak, pani Monika Ratajczak, pani Justyna Poleszak, pani Honorata Popiołek, pani Zofia Małyga, pan Adam Basty. Zaproszeni goście złożyli pierwszakom gorące gratulacje w tym, jakże ważnym dla nich dniu. Życzyli im wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Swoje słowo do uczniów skierował również ksiądz proboszcz, a następnie  poświęcił dzieciom tornistry.

Pierwszoklasiści otrzymali wiele upominków w postaci puzzli, przyborów szkolnych oraz słodyczy. Pani Anna Kołodziej przedstawicielka SKO wręczyła dzieciom książeczki oszczędnościowe.

Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Po uroczystości pasowania dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście skosztowli słodki poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Pierwszak – jak to dumnie brzmi!