Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Praw Dziecka

20 listopada wzięliśmy udział w akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Z tej okazji uczestniczyliśmy w warsztatach na temat praw dziecka, wykonaliśmy prace plastyczne, obejrzeliśmy filmy dedykowane przez Unicef, prowadziliśmy dyskusje i poznaliśmy sylwetkę Malali Yousafzai – bohaterskiej dziewczynki walczącej o prawa dzieci i laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Po zajęciach warsztatowych odbył się apel, podczas którego klasa VIa podsumowała działania warsztatowe, Michalina zaśpiewała piosenkę Kolorowe Dzieci, Ola – Dłonie ( utwory autorstwa Majki Jeżowskiej) a Kasia i Karina z klasy VIII wykonały jeden z utworów Paula Stanley’a. Następnie w Marszu Dzieci przeszliśmy ulicami wioski. Tego dnia w szkole dominował kolor niebieski. Pozostały niezapomniane wrażenia. Koordynatorem akcji była pani Justyna Poleszak.