ULICZNY HAPPENING

Czytelnicy na ulicy”

Happening został przeprowadzony 28.05.2018r. na ulicach Konar. Brali w nim udział wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Celem akcji było zachęcenie mieszkańców wsi do czytania i zwrócenie uwagi na Modę na czytanie. Wyjście z książkami na ulice miało na celu również dotarcie do nie-czytelników, których trudno skłonić do wizyty w bibliotece. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością tworząc ciekawe plakaty, hasła promujące czytanie oraz kreatywne przebrania. Najciekawsze prace i przebrania zostały nagrodzone. Nagrodę za Najciekawsze hasła otrzymały klasa III SP i IVa, natomiast uczniowie kl.VI otrzymali nagrodę za Największą różnorodność wykonanych prac związanych z czytelnictwem. Za Najciekawsze przebranie bohatera książkowego nagrodzono: Stanisława Ślachetka i Oscara Gajewskiego kl.I SP, Karinę Łacinnik, Aleksandrę Panek, Alicję Świtałę kl.VI oraz panią Iwonę Zimoch. Najbardziej kreatywny plakat wykonały uczennice kl.V Maria Chytrowska, Roksana Jankowiak, Anita Junory, Katarzyna Mielcarek, Sandra Stelmach oraz uczennice kl.IIa Olimpia Kuczyńska, Alicja Wojciechowska, Marta Chytrowska, Magdalena Pernak.

Wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Joanna Krzyżosiak